RESZKO-Teresa

Teresa RESZKO

Biuro Nieruchomości FACTOR.

Kobieta biznesu, działająca z wizją i rozmachem. Człowiek o fascynującej osobowości i niezwykle żywej inteligencji. Określa siebie jako osoba „o duszy sprzedawcy”. Czuje się człowiekiem spełnionym. Urodzona 20 lutego 1953 roku w Gdyni. Mieszka w Lublinie od połowy lat siedemdziesiątych i – jak mówi – jest już „prawdziwą Lublinianką”. Pochodzi z rodziny o tradycjach kupiecko-handlowych. Od dzieciństwa pomagała rodzicom w prowadzeniu działalności gospodarczej. Nigdy nie godzili się oni z siermiężną wizją źle opłacanej, etatowej pracy w uspołecznionej placówce. Ciężka praca owocowała niezależnością i komfortem materialnym.

Teresa Reszko wychowywała się w zamożnym domu, pełnym ciepła i silnych rodzinnych więzi. Skończyła Wydział Prawa na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej. Odbyła aplikację radcowską. Posiada tytuł radcy prawnego. Po skończeniu studiów pracowała krótko w WPHS „Społem” w Lublinie. W 1989 roku otworzyła swoją pierwszą spółkę pod nazwą TERRA Spółka z o.o., zajmującą się handlem zagranicznym. Dzięki temu odwiedziła wiele ciekawych miejsc, m.in. rosyjski Perm – Miasto Zamknięte czy Nowosybirsk. Wspomina te doświadczenia z wielkim sentymentem. Następnie od 2000 roku działa aktywnie na rynku nieruchomości jako licencjonowany pośrednik. Ten rodzaj działalności gospodarczej przed okresem transformacji praktycznie nie istniał. Mieszkania „dostawało” się z przydziału. W 2000 roku powstała więc firma FACTOR. Obecnie w jej prowadzeniu pomaga pani prezes syn Jacek, doskonale czujący się w tym biznesie. Drugi syn Wojciech mieszka w Londynie. Firma rozwijała się i rozwija niezwykle dynamicznie. Jej siedziba jest odzwierciedleniem klasy i wysokiego poczucia estetycznego właścicielki. FACTOR jest przedsiębiorstwem o nadzwyczaj wysokim poziomie profesjonalizmu i kompetencji. Funkcjonuje według najwyższych standardów. Pracownicy firmy są zawsze do dyspozycji klientów. Interesant ma zapewniony pełen komfort obsługi i maksymalnie ułatwione dokonywanie transakcji. Oszczędza się mu nawet kłopotliwych wizyt w banku, gdyż przedstawiciele instytucji finansowych spotykają się z nim na miejscu. Firma utrzymuje szerokie kontakty z funduszami zajmującymi się obrotem nieruchomościami. Specjalizuje się w dużych transakcjach komercyjnych.

 

Zdaniem pani prezes w biznesie najważniejsza jest uczciwość i szacunek dla partnerów i klientów. Nie ceni firm, chcących zrobić interes „w pięć minut”. Markę buduje się latami. Wszystko można stracić w sekundę. Sukces przychodzi we właściwym czasie i jest efektem ciężkiej, bezustannej pracy. W prowadzeniu działalności gospodarczej nie wolno również doprowadzać do bezzasadnej konsumpcji kapitału. Działalność „na wyrost” prowadzi w prostej konsekwencji do katastrofy. Niezbędne jest doświadczenie i pewien dystans do tego, co się robi. Należy zawsze kierować się racjonalnymi przesłankami. Wszelkich zobowiązań należy dotrzymywać. Relacje z pracownikami muszą być transparentne. Pracownicy muszą być odpowiednio wynagradzani za solidną pracę. Biznes nie toleruje bylejakości.

 

Wolne chwile Teresa Reszko spędza najchętniej przy stoliku brydżowym lub buszując po sklepach. Jej wielką pasją są podróże. Najchętniej odwiedza egzotyczne miejsca. Z zasady stara się raz na kwartał udać z wizytą w ciekawy zakątek świata. Nie przywiązuje się jednak do konkretnego miejsca. Nie lubi powrotów. Uważa, że świat jest tak ogromny i fascynujący, iż należy spieszyć się z poznawaniem go w całej jego złożonej różnorodności.

Przejdź do listy klubowiczów

 
« »
apis1 bigplay1  jsz  EUIC dwranna1 lewczuk1 wspa g
egen-gray elektromeks-gray modern_expo_gray SJ_oferta autopark gray  
telecomm-gray SONET3-gray pgf-cefarm-lublin-gray malinex logo1      
mikrobit logo Full Job  osm1 PPCC-GRAY bergers szstrona marek roszczewski
fotografika1 greenland1 hanesco1 honda1    logo brze
bps-logo-gray   logo_Asprim_grey logo sz kartonex_szare
ilan  inkubator podst pozytyw jpg    Millenium Leasing  YARIX
 
  FRL_grey          pekao k      
Gosciniec-gray   IMPEL-gray roztocze-gray    
  alert-gray Aqua-East-gray   Allia szare 
    stella-gray zeto_gray gospodarstwo rybackie g
energoserwis1 europa1 meblotap_gray factor1 fcrl1
 
rozek-gray
vena1 Rsz geomax1 grand1  
bps-logo-gray
 
 
  ing1 intrograf-logograyscale  bitsream g eac2 

 
uchman1 outdoor1 PGKiMRyki-gray logo_kolor
Bon appetit  waldi1 UPONOR_gray
mostostalpulawy1 progresschem1   inrecto g logobox1
proxim new gray  rapasz spomlek1   k2m

 

zamojska1 campanile1 logo warbo kolor bez biaego intemporis1 fra
cewar1 Wepa logo 2 wepa 
transip-gray instad-gray mon  luvi-gray
    AE LOGO 
logo-telkam PBF logo-krystian-gray
lift_gray pmbros_gray   VF-Concept-gray logoIBB-1
tw extra macrlogic sa millennium_gray  
EKO_TREND_gray POL-INOWEX_gray   treeden_gray Logo LST copy
ceramik_art_gray logokoronana 1  inkubator 1   romedia wersja podstawowa poziom 1
korn_gz_logo_gray korn_sj_logo_gray TZ sign variation A  Logo ABM Polska CMYK 1   
 Exoil  Fino melix g MEDI-SEPT     LED24SZ
      cukiernia-staropolska g     
fundacja-rozwoju-lubelszczyzny g geo g goniec g gorbi g   kabaret-mimika g kam-log g karya g
kk 
 
Konica-Minolta g krowki g  CAR GAZ logo1 copy
lubsad g Andpolsz  materne g mercure g
 
perla g porta g roltex g  logo 1  
  spoldzielczy-bank-piaski g targi-lublin g   tradma g  OSMBSZ