RESZKO-Teresa

Teresa RESZKO

Biuro Nieruchomości FACTOR.

Kobieta biznesu, działająca z wizją i rozmachem. Człowiek o fascynującej osobowości i niezwykle żywej inteligencji. Określa siebie jako osoba „o duszy sprzedawcy”. Czuje się człowiekiem spełnionym. Urodzona 20 lutego 1953 roku w Gdyni. Mieszka w Lublinie od połowy lat siedemdziesiątych i – jak mówi – jest już „prawdziwą Lublinianką”. Pochodzi z rodziny o tradycjach kupiecko-handlowych. Od dzieciństwa pomagała rodzicom w prowadzeniu działalności gospodarczej. Nigdy nie godzili się oni z siermiężną wizją źle opłacanej, etatowej pracy w uspołecznionej placówce. Ciężka praca owocowała niezależnością i komfortem materialnym.

Teresa Reszko wychowywała się w zamożnym domu, pełnym ciepła i silnych rodzinnych więzi. Skończyła Wydział Prawa na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej. Odbyła aplikację radcowską. Posiada tytuł radcy prawnego. Po skończeniu studiów pracowała krótko w WPHS „Społem” w Lublinie. W 1989 roku otworzyła swoją pierwszą spółkę pod nazwą TERRA Spółka z o.o., zajmującą się handlem zagranicznym. Dzięki temu odwiedziła wiele ciekawych miejsc, m.in. rosyjski Perm – Miasto Zamknięte czy Nowosybirsk. Wspomina te doświadczenia z wielkim sentymentem. Następnie od 2000 roku działa aktywnie na rynku nieruchomości jako licencjonowany pośrednik. Ten rodzaj działalności gospodarczej przed okresem transformacji praktycznie nie istniał. Mieszkania „dostawało” się z przydziału. W 2000 roku powstała więc firma FACTOR. Obecnie w jej prowadzeniu pomaga pani prezes syn Jacek, doskonale czujący się w tym biznesie. Drugi syn Wojciech mieszka w Londynie. Firma rozwijała się i rozwija niezwykle dynamicznie. Jej siedziba jest odzwierciedleniem klasy i wysokiego poczucia estetycznego właścicielki. FACTOR jest przedsiębiorstwem o nadzwyczaj wysokim poziomie profesjonalizmu i kompetencji. Funkcjonuje według najwyższych standardów. Pracownicy firmy są zawsze do dyspozycji klientów. Interesant ma zapewniony pełen komfort obsługi i maksymalnie ułatwione dokonywanie transakcji. Oszczędza się mu nawet kłopotliwych wizyt w banku, gdyż przedstawiciele instytucji finansowych spotykają się z nim na miejscu. Firma utrzymuje szerokie kontakty z funduszami zajmującymi się obrotem nieruchomościami. Specjalizuje się w dużych transakcjach komercyjnych.

Zdaniem pani prezes w biznesie najważniejsza jest uczciwość i szacunek dla partnerów i klientów. Nie ceni firm, chcących zrobić interes „w pięć minut”. Markę buduje się latami. Wszystko można stracić w sekundę. Sukces przychodzi we właściwym czasie i jest efektem ciężkiej, bezustannej pracy. W prowadzeniu działalności gospodarczej nie wolno również doprowadzać do bezzasadnej konsumpcji kapitału. Działalność „na wyrost” prowadzi w prostej konsekwencji do katastrofy. Niezbędne jest doświadczenie i pewien dystans do tego, co się robi. Należy zawsze kierować się racjonalnymi przesłankami. Wszelkich zobowiązań należy dotrzymywać. Relacje z pracownikami muszą być transparentne. Pracownicy muszą być odpowiednio wynagradzani za solidną pracę. Biznes nie toleruje bylejakości.

Wolne chwile Teresa Reszko spędza najchętniej przy stoliku brydżowym lub buszując po sklepach. Jej wielką pasją są podróże. Najchętniej odwiedza egzotyczne miejsca. Z zasady stara się raz na kwartał udać z wizytą w ciekawy zakątek świata. Nie przywiązuje się jednak do konkretnego miejsca. Nie lubi powrotów. Uważa, że świat jest tak ogromny i fascynujący, iż należy spieszyć się z poznawaniem go w całej jego złożonej różnorodności.