Karczewska Dorota

Dorota KARCZEWSKA

Prezes Zarządu, Dyrektor Szpitala ŻAGIEL MED

Posiada ogromną wiedzę z różnych dziedzin i potężne doświadczenie zawodowe. Za swój największy swój sukces uznaje uruchomienie w Lublinie pierwszego prywatnego szpitala i przychodni ŻAGIEL MED. Zdeterminowana w działaniu, umie ustalać priorytety i świetnie organizować efektywną pracę własną i zespołu. Choć jest wytrawnym negocjatorem i zna się na ludziach to jednak w bezpośrednim kontakcie jest szczera i ujmująca. Prawdę, uczciwość, szczerość i odpowiedzialność uznaje za najważniejsze wartości życia

Sukcesy zawodowe Doroty Karczewskiej opierają się na gruntownej wiedzy i bogatym doświadczeniu zawodowym. Fundamenty wiedzy zdobywała jako studentka Wydziału Weterynarii Akademii Rolniczej w Lublinie (jest lekarzem weterynarii). Następnie ukończyła studia podyplomowe na kierunkach Zarządzanie w służbie zdrowia, Zarządzanie zasobami ludzkimi oraz Planowanie i marketing. Czerpiąc z bogactwa wiedzy wyniesionej ze studiów budowała i buduje swój potencjał doświadczenia zawodowego, co potwierdza imponujące CV.

W latach 2006-2010 zajmowała się zarządzaniem projektami i negocjacjami, pracując ze świetnym zespołem Key Account Managerów, którego praca przyniosła wymierne wyniki dla firmy. Dzięki chęci podejmowania wyzwań, dzięki umiejętności pracy pod presją czasu i oczekiwań oraz bardzo dobrej organizacji i umiejętności zarządzania personelem – udało się! Za swój największy sukces uznaje uruchomienie w Lublinie pierwszego prywatnego szpitala i przychodni. Z dumą podkreśla, że odbyło się to dzięki ogromnej determinacji, bardzo dobrej komunikacji, łatwości nawiązywaniu kontaktów, ale także otwarciu na zmiany. Dodajmy, że wcześniej Dorota Karczewska, także w Lublinie, uruchomiła studia podyplomowe umożliwiające zdobycie warszawskiego dyplomu. Odbyło się to we współpracy z Szkołą Wyższą OLYMPUS im. R. Kudlińskiego w Warszawie.

Obecnie jako prezes zarządu i jednocześnie dyrektor szpitala  odpowiada za cały projekt, w tym za realizację działalności medycznej oraz prowadzenie szpitala i przychodni. W zakresie jej zadań znajduje się także modernizacja zakupionego budynku, współpraca z wykonawcami prac budowlanych, negocjowanie kontraktów, dokonywanie zakupów wyposażenia do szpitala i przychodni oraz rekrutacja personelu medycznego i administracyjnego. Przygotowuje umowy o współpracy i pozyskuje finansowanie projektów.

Dorota Karczewska przyznaje, że swój obecny, własny styl prowadzenia biznesu wypracowywała w firmach Grupy Żagiel, powstałej w latach 90-tych minionego wieku. Bez wątpienia ogromny wpływ wywarł na nią Leszek Podkański, twórca Grupy. - Pokazywał NAM cel i oczekiwał od nas, menedżerów, że to MY pokażemy, wybierzemy najlepszą drogę do wskazanego celu. To MY mieliśmy powiedzieć jak ten cel osiągnąć - wspomina po latach z uznaniem i szacunkiem.

Droga była pełna wyzwań. Dorota Karczewska Grupie Żagiel S.A. była m.in. dyrektorem ds. klientów kluczowych, odpowiadając za pozyskiwanie, strategię współpracy i obsługę największych partnerów spółki, za wyznaczanie zadań i planów dla Key Account Managerów. - W tym okresie sprzedaż realizowana przez podległy zespół wzrosła o ok. 35% - wspomina. Negocjowała z towarzystwami ubezpieczeniowymi warunki produktów bancassurance. Wcześniej pracowała na stanowisku menedżera ds. produktu (ubezpieczenia), zajmując się negocjowaniem, wprowadzaniem na rynek i obsługą produktów. Zapewniła spółce całą gamę produktów bancassurance, umożliwiających realizowanie oczekiwanych wyników finansowych.

W latach 1998-2000    w Żagiel s.c. była kierownikiem działu organizacji szkoleń, zajmując się przygotowywaniem planów i budżetów szkoleniowych, przeprowadzaniem analiz potrzeb szkoleniowych, organizacją i oceną szkoleń dla pracowników firmy a także negocjowaniem i dobieraniem trenerów oraz firm szkoleniowych, odpowiednich do realizacji planów szkoleniowych. W tym samym czasie w Akademos Sp. z o.o. pełniła stanowisko wiceprezesa zarządu, zajmując się nadzorem i kierowaniem pracą działu kadr, księgowości, windykacji, marketingu oraz studium pomaturalnego, studiów podyplomowych oraz szkół językowych PiL i Alles Klar. Odpowiadała za przygotowanie i realizacje planów spółki w zakresie realizacji strategii rozwoju i sprzedaży produktów edukacyjnych.

Jeszcze wcześniej, w Amspol Sp. z o.o. (także z Grupy Żagiel) była wiceprezesem zarządu, prowadząc nadzór i odpowiedzialność za działalność szkoleniową i ubezpieczeniową firmy, co oznacza opracowywanie planów rozwoju i strategii dla firmy, planów finansowych oraz nadzór nad ich organizacją i realizacją. I tu znów warto przywołać osobę Leszka Podkańskiego, który bardzo cenił znaczenie szkoleń pracowników dla rozwoju firmy. To pod jego wpływem Dorota Karczewska rozpoczęła i rozwinęła z powodzeniem działalność szkoleniową w zakresie organizacji studiów podyplomowych we współpracy ze wspomnianą Szkołą Wyższą OLYMPUS  im. R. Kudlińskiego w Warszawie oraz szkoleń doskonalących umiejętności i pogłębiających wiedzę dla firm i osób indywidualnych. Pełniła stanowiska kierownika działu szkoleń, potem dyrektora generalnego, odpowiadając za analizę potrzeb szkoleniowych, organizację szkoleń i ich ocenę.

Dodajmy, że „pierwsze szlify” w branży szkoleniowej Dorota Karczewska zdobywała jeszcze wcześniej we współpracy z Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów jako koordynator szkoleń (była odpowiedzialna za pozyskiwanie klientów instytucjonalnych i indywidualnych oraz przygotowanie, organizację i ocenę szkoleń) a jeszcze wcześniej w Lubelskiej Szkole Biznesu Sp. z o.o., gdzie pracowała jako specjalista ds. przedsiębiorstw, zajmując się pozyskiwaniem klientów instytucjonalnych oraz przygotowaniem, organizacją i oceną szkoleń.

W latach 1991-1997 Dorota Karczewska prowadziła własną działalność gospodarczą, a przez krótki okres była także asystentem na Wydziale Weterynarii Akademii Rolniczej w Lublinie. Posiada licencję PUNU. Posługuje się językiem angielskim i rosyjskim.

Najważniejsze zainteresowania: sport (grała w piłkę ręczną w MKS Lublin), literatura, film (ulubiona książka to „Millenium”, a film „Siła spokoju”) i podróże. Rodzina: mąż Marek oraz dzieci Joanna i Bartek. 

Przejdź do listy klubowiczów

 
« »
apis1 bigplay1  jsz  EUIC dwranna1 lewczuk1 wspa g

Bez tytułu

 

 

 

egen-gray elektromeks-gray modern_expo_gray SJ_oferta autopark gray  

Bez tytułu

telecomm-gray SONET3-gray pgf-cefarm-lublin-gray malinex logo1      

Bez tytułu

mikrobit logo Full Job  osm1 PPCC-GRAY bergers szstrona marek roszczewski

Bez tytułu

fotografika1 greenland1 hanesco1 honda1    logo brze

Bez tytułu

bps-logo-gray   logo_Asprim_grey logo sz kartonex_szare

Bez tytułu

ilan  inkubator podst pozytyw jpg    Millenium Leasing  YARIX
 

Bez tytułu

  FRL_grey          pekao k      

Bez tytułu

Gosciniec-gray   IMPEL-gray roztocze-gray    

Bez tytułu

  alert-gray Aqua-East-gray   Allia szare 

Bez tytułu

    stella-gray zeto_gray gospodarstwo rybackie g

Bez tytułu

energoserwis1 europa1 meblotap_gray factor1 fcrl1
 
rozek-gray

Bez tytułu

vena1 Rsz geomax1 grand1  

Bez tytułu

bps-logo-gray
 
 

Bez tytułu

  ing1 intrograf-logograyscale  bitsream g eac2 

Bez tytułu


 
uchman1 outdoor1 PGKiMRyki-gray logo_kolor

Bez tytułu

Bon appetit  waldi1 UPONOR_gray

Bez tytułu

mostostalpulawy1 progresschem1   inrecto g logobox1

Bez tytułu

proxim new gray  rapasz spomlek1   k2m

Bez tytułu

 

zamojska1 campanile1 logo warbo kolor bez biaego intemporis1 fra

Bez tytułu

cewar1 Wepa logo 2 wepa 

Bez tytułu

transip-gray instad-gray mon  luvi-gray

Bez tytułu

    AE LOGO 

Bez tytułu

logo-telkam PBF logo-krystian-gray

Bez tytułu

lift_gray pmbros_gray   VF-Concept-gray logoIBB-1

Bez tytułu

tw extra macrlogic sa millennium_gray  

Bez tytułu

EKO_TREND_gray POL-INOWEX_gray   treeden_gray Logo LST copy

Bez tytułu

ceramik_art_gray logokoronana 1  inkubator 1   romedia wersja podstawowa poziom 1

Bez tytułu

korn_gz_logo_gray korn_sj_logo_gray TZ sign variation A  Logo ABM Polska CMYK 1   

Bez tytułu

 Exoil  Fino melix g MEDI-SEPT     LED24SZ

Bez tytułu

      cukiernia-staropolska g     

Bez tytułu

fundacja-rozwoju-lubelszczyzny g geo g goniec g gorbi g   kabaret-mimika g kam-log g karya g

Bez tytułu

kk 
 
Konica-Minolta g krowki g  CAR GAZ logo1 copy

Bez tytułu

lubsad g Andpolsz  materne g mercure g
 

Bez tytułu

perla g porta g roltex g  logo 1  

Bez tytułu

  spoldzielczy-bank-piaski g targi-lublin g   tradma g  OSMBSZ

Bez tytułu