Tadeusz-Rybak

Tadeusz RYBAK

Mostostal Puławy S.A.

Urodził się w lipcu 1951 r. Absolwent Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu De Paull w Chicago. Ukończył podyplomowe studia na Wydziale Dróg i Mostów Politechniki Warszawskiej oraz posiada liczne certyfikaty z dziedziny ekonomii, zarządzania i marketingu.

Swoje życie zawodowe złączył z firmą Mostostal Warszawa i Mostostal Puławy. Zatrudniony jest w puławskim Mostostalu od 1972 r. Pełnił m. in. funkcję dyrektora technicznego, kierownika budów i mechanika. Od 1991 roku sprawuje funkcję prezesa, wówczas firma była jeszcze oddziałem warszawskiego Mostostalu. Przeprowadził firmę przez trudny okres zmian strukturalnych i własnościowych. Pełni funkcję członka zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej w Lublinie oraz Rady Programowej LKB. Jest również członkiem Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej.

Rozwinął i z sukcesami realizuje działalność eksportową przedsiębiorstwa - doprowadził do utworzenia dwóch oddziałów zagranicznych spółki w Niemczech oraz w Skandynawii. Obecnie Mostostal Puławy S.A., funkcjonujący w ramach Grupy Mostostal Warszawa S.A., to jedna z najlepszych firm budowlanych w Polsce oraz ceniony wykonawca na rynku zagranicznym. To jednocześnie największa firma budowlana na Lubelszczyźnie. Specjalizuje się w wykonawstwie i montażu konstrukcji stalowych z zakresu budownictwa kubaturowego, sportowego, przemysłowego, infrastruktury drogowej oraz ochrony środowiska. Swoje prace realizuje w systemie Generalnego Wykonawstwa.

Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany przez środowiska branżowe, samorządowe i władze państwowe m. in. Złotą odznaką – zasłużony dla budownictwa i przemysłu materiałów budowlanych, Warszawa 1990r.; Srebrnym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”, Ministra Obrony Narodowej, Warszawa 2007r., Odznaką „Za zasługi dla Kolarstwa Polskiego”, Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego, Warszawa 2001r.; Pracodawca Roku 2002 w Budownictwie w Grupie Dużych Firm przyznanej przez Krajowy Związek Pracodawców Budownictwa.

Wśród licznych nagród, które otrzymała firma Mostostal Puławy S.A. podczas kadencji prezesa są m.in. Ambasador Województwa Lubelskiego 2011, Perła Polskiej Gospodarki w kategorii Perły Duże 2011, Ambasador Polskiej Gospodarki 2010 - Mostostal Puławy S.A. został laureatem II edycji konkursu w kategorii Eksporter, Medal Europejski 2010 dla Usług za montaż urządzeń i instalacji energetycznych, Mecenas Sportu - Lubelszczyzna 2007 za działalność sponsorską na rzecz sportu na terenie Województwa Lubelskiego czy Budowa Roku 2001 - Nagroda I stopnia w Ogólnopolskim Konkursie „Budowa Roku 2001” organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa za realizację inwestycji Wytwórnia Melaminy II na terenie Zakładów Azotowych Puławy S.A.

Prywatnie jest aktywny sportowo lubi jazdę na rowerze, żeglowanie i narty. Jego pasją są podróże i odkrywanie stale nowych miejsc. Lubi dobrą muzykę i smaczną kuchnię.

Żonaty, trzech synów.

Przejdź do listy klubowiczów

 
« »
apis1 bigplay1  jsz  EUIC dwranna1 lewczuk1 wspa g
egen-gray elektromeks-gray modern_expo_gray SJ_oferta autopark gray  
telecomm-gray SONET3-gray pgf-cefarm-lublin-gray malinex logo1      
mikrobit logo Full Job  osm1 PPCC-GRAY bergers szstrona marek roszczewski
fotografika1 greenland1 hanesco1 honda1    logo brze
bps-logo-gray   logo_Asprim_grey logo sz kartonex_szare
ilan  inkubator podst pozytyw jpg    Millenium Leasing  YARIX
 
  FRL_grey          pekao k      
Gosciniec-gray   IMPEL-gray roztocze-gray    
  alert-gray Aqua-East-gray   Allia szare 
    stella-gray zeto_gray gospodarstwo rybackie g
energoserwis1 europa1 meblotap_gray factor1 fcrl1
 
rozek-gray
vena1 Rsz geomax1 grand1  
bps-logo-gray
 
 
  ing1 intrograf-logograyscale  bitsream g eac2 

 
uchman1 outdoor1 PGKiMRyki-gray logo_kolor
Bon appetit  waldi1 UPONOR_gray
mostostalpulawy1 progresschem1   inrecto g logobox1
proxim new gray  rapasz spomlek1   k2m

 

zamojska1 campanile1 logo warbo kolor bez biaego intemporis1 fra
cewar1 Wepa logo 2 wepa 
transip-gray instad-gray mon  luvi-gray
    AE LOGO 
logo-telkam PBF logo-krystian-gray
lift_gray pmbros_gray   VF-Concept-gray logoIBB-1
tw extra macrlogic sa millennium_gray  
EKO_TREND_gray POL-INOWEX_gray   treeden_gray Logo LST copy
ceramik_art_gray logokoronana 1  inkubator 1   romedia wersja podstawowa poziom 1
korn_gz_logo_gray korn_sj_logo_gray TZ sign variation A  Logo ABM Polska CMYK 1   
 Exoil  Fino melix g MEDI-SEPT     LED24SZ
      cukiernia-staropolska g     
fundacja-rozwoju-lubelszczyzny g geo g goniec g gorbi g   kabaret-mimika g kam-log g karya g
kk 
 
Konica-Minolta g krowki g  CAR GAZ logo1 copy
lubsad g Andpolsz  materne g mercure g
 
perla g porta g roltex g  logo 1  
  spoldzielczy-bank-piaski g targi-lublin g   tradma g  OSMBSZ