HYZ-Eugeniusz

Eugeniusz HYZ

Pol-Mot Warfama S.A. Oddział Lublin

Urodził się 01.04.1953 r. w małej wiosce Pisklaki, nad urokliwą rzeką Tanew, na południowym skraju Roztocza. Twórca i prezes wydzielonej z PZL Świdnik spółki Regionalny Park Przemysłowy w Świdniku. Absolwent dwóch uczelni: Politechniki Lubelskiej - inżynieria samochodowa, oraz Politechniki Warszawskiej - inżynieria  lotnicza. Od 2000 roku - zajmuje się bardzo trudnymi zadaniami związanymi z restrukturyzacją majątkową firmy PZL. Przyszło mu m.in. organizować od podstaw jedną ze spółek-córek PZL i wdrażać program naprawczy innej spółki.

Od 2004 r. został włączony do tworzenia projektów, dofinansowywanych z funduszy unijnych. Wdrożył dwa duże projekty inwestycyjne dla potrzeb firmy PZL. W 2011 roku zakończył kolejny, tym razem wykonawcą tego projektu jest RPP. Jest to bardzo rozbudowany projekt, można powiedzieć, że jest to sześć projektów budowlanych i zakupowych, połączonych w jeden. Celem tego projektu jest zapewnienie lepszych, bardziej cywilizowanych warunków funkcjonowania firm prowadzących działalność w obszarze Parku. Budowane są więc nowe drogi wewnątrz Parku, wraz z chodnikami, oświetleniem oraz kanalizacją teletechniczną. Rewitalizowane są wszystkie sieci infrastruktury technicznej. Najważniejszym zadaniem w tym Projekcie jest budowa nowego wielofunkcyjnego budynku, w którym zaplanowano zorganizowane unikalnego centrum prac inżynierskich. Wyposażone jest ono w szybkie komputery wraz z ze specjalistycznym oprogramowaniem niezbędnym do realizacji prac projektowych branży lotniczej i samochodowej. Projekt ten jest wart ponad 40 mln zł. Zaplanowany był także kolejny projekt - budowa Centrum Kongresowo-Wystawienniczego za ponad 30 mln zł, ale na przeszkodzie stoi brak zgodności tego projektu ze strategicznymi celami najważniejszych udziałowców spółki RPP.

Za najważniejsze w biznesie uważa twórcze napięcie, życie w niepokoju, takie, jakie jest jego udziałem. Twierdzi, że to efekt życia i pracy w otoczeniu konkurencji. Jako ekspert zaangażowany w różne programy wojewódzkie, dotyczące rozwoju sektora przedsiębiorczości oraz innowacyjności.

W PZL Świdnik: najpierw był Ośrodek Badawczo-Rozwojowy. 12 lat pracy, badania naziemne pierwszego samodzielnego finalnego produktu świdnickiego - śmigłowca Sokół. Współpraca z inżynierami rosyjskimi i amerykańskimi, przy certyfikacji śmigłowca zaowocowała umiejętnością prowadzenia negocjacji. Na początku transformacji ustrojowej był prezesem świdnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wdrażał wtedy nowe formy finansowania zatrzymanych wskutek decyzji rządowych inwestycji. Prowadził nieznane wtedy jeszcze u nas postępowania układowe z bankami, zakładał spółki z obcym kapitałem, późniejsze joint venture. Przede wszystkim zaś ujawnił kolejność oczekujących na mieszkania, czego nie zrobił nikt wcześniej. Gdy uznał, że już zrobił w tym miejscu co mógł, na 8 lat przeniósł się do działu marketingu PZL.

Tam pracował w zespole budującym od podstaw pozycję firmy na świecie. Nie było to proste. Ówczesne "otoczenie rynkowe" zmuszało do poszukiwania potencjalnych klientów głównie na tzw. rynkach peryferyjnych. Stąd aktywność PZL musiała być prowadzona w krajach od dalekiego wschodu do Ameryki Łacińskiej. Przyniosła oprócz sprzedaży także unikalne doświadczenie radzenia sobie w środowiskach o bardzo różnorodnej kulturze biznesowej. - Dziś przydają się one przy aplikowaniu o unijne środki. Aby je dostać, trzeba zaczynać od wizji, marzeń i potem dopiero przykrawać je do realiów. Nigdy odwrotnie, ostrzega. Po zakończeniu dużego projektu w Świdniku zajął się dużym i ambitnym projektem w Lublinie – budowa ośrodka badawczo-rozwojowego w branży motoryzacyjnej.

Żona Janina prowadzi certyfikowane biuro doradztwa podatkowego. Mają trzech synów: Maciej - ukończył studia w zakresie architektury na Politechnice Poznańskiej i od 2011 pracuje jako architekt, Adam - studiuje na Polsko-Japońskiej Szkole Technik Grafiki Komputerowej w Warszawie, zaś Aleksander po ukończeniu w 2011 roku liceum im. Zamoyskiego w Lublinie rozpoczął studia na Politechnice Warszawskiej na wydziale Mechatronika. Zainteresowania – teatr, literatura, szczególnie historyczna. Ulubione formy odpoczynku: turystyka rowerowa i kajakowa oraz renowacja zabytkowych motocykli.

Przejdź do listy klubowiczów

 
« »
apis1 bigplay1  jsz  EUIC dwranna1 lewczuk1 wspa g
egen-gray elektromeks-gray modern_expo_gray SJ_oferta autopark gray  
telecomm-gray SONET3-gray pgf-cefarm-lublin-gray malinex logo1      
mikrobit logo Full Job  osm1 PPCC-GRAY bergers szstrona marek roszczewski
fotografika1 greenland1 hanesco1 honda1    logo brze
bps-logo-gray   logo_Asprim_grey logo sz kartonex_szare
ilan  inkubator podst pozytyw jpg    Millenium Leasing  YARIX
 
  FRL_grey          pekao k      
Gosciniec-gray   IMPEL-gray roztocze-gray    
  alert-gray Aqua-East-gray   Allia szare 
    stella-gray zeto_gray gospodarstwo rybackie g
energoserwis1 europa1 meblotap_gray factor1 fcrl1
 
rozek-gray
vena1 Rsz geomax1 grand1  
bps-logo-gray
 
 
  ing1 intrograf-logograyscale  bitsream g eac2 

 
uchman1 outdoor1 PGKiMRyki-gray logo_kolor
Bon appetit  waldi1 UPONOR_gray
mostostalpulawy1 progresschem1   inrecto g logobox1
proxim new gray  rapasz spomlek1   k2m

 

zamojska1 campanile1 logo warbo kolor bez biaego intemporis1 fra
cewar1 Wepa logo 2 wepa 
transip-gray instad-gray mon  luvi-gray
    AE LOGO 
logo-telkam PBF logo-krystian-gray
lift_gray pmbros_gray   VF-Concept-gray logoIBB-1
tw extra macrlogic sa millennium_gray  
EKO_TREND_gray POL-INOWEX_gray   treeden_gray Logo LST copy
ceramik_art_gray logokoronana 1  inkubator 1   romedia wersja podstawowa poziom 1
korn_gz_logo_gray korn_sj_logo_gray TZ sign variation A  Logo ABM Polska CMYK 1   
 Exoil  Fino melix g MEDI-SEPT     LED24SZ
      cukiernia-staropolska g     
fundacja-rozwoju-lubelszczyzny g geo g goniec g gorbi g   kabaret-mimika g kam-log g karya g
kk 
 
Konica-Minolta g krowki g  CAR GAZ logo1 copy
lubsad g Andpolsz  materne g mercure g
 
perla g porta g roltex g  logo 1  
  spoldzielczy-bank-piaski g targi-lublin g   tradma g  OSMBSZ