HYZ-Eugeniusz

Eugeniusz HYZ

Pol-Mot Warfama S.A. Oddział Lublin

Urodził się 01.04.1953 r. w małej wiosce Pisklaki, nad urokliwą rzeką Tanew, na południowym skraju Roztocza. Twórca i prezes wydzielonej z PZL Świdnik spółki Regionalny Park Przemysłowy w Świdniku. Absolwent dwóch uczelni: Politechniki Lubelskiej - inżynieria samochodowa, oraz Politechniki Warszawskiej - inżynieria  lotnicza. Od 2000 roku - zajmuje się bardzo trudnymi zadaniami związanymi z restrukturyzacją majątkową firmy PZL. Przyszło mu m.in. organizować od podstaw jedną ze spółek-córek PZL i wdrażać program naprawczy innej spółki.

Od 2004 r. został włączony do tworzenia projektów, dofinansowywanych z funduszy unijnych. Wdrożył dwa duże projekty inwestycyjne dla potrzeb firmy PZL. W 2011 roku zakończył kolejny, tym razem wykonawcą tego projektu jest RPP. Jest to bardzo rozbudowany projekt, można powiedzieć, że jest to sześć projektów budowlanych i zakupowych, połączonych w jeden. Celem tego projektu jest zapewnienie lepszych, bardziej cywilizowanych warunków funkcjonowania firm prowadzących działalność w obszarze Parku. Budowane są więc nowe drogi wewnątrz Parku, wraz z chodnikami, oświetleniem oraz kanalizacją teletechniczną. Rewitalizowane są wszystkie sieci infrastruktury technicznej. Najważniejszym zadaniem w tym Projekcie jest budowa nowego wielofunkcyjnego budynku, w którym zaplanowano zorganizowane unikalnego centrum prac inżynierskich. Wyposażone jest ono w szybkie komputery wraz z ze specjalistycznym oprogramowaniem niezbędnym do realizacji prac projektowych branży lotniczej i samochodowej. Projekt ten jest wart ponad 40 mln zł. Zaplanowany był także kolejny projekt - budowa Centrum Kongresowo-Wystawienniczego za ponad 30 mln zł, ale na przeszkodzie stoi brak zgodności tego projektu ze strategicznymi celami najważniejszych udziałowców spółki RPP.

Za najważniejsze w biznesie uważa twórcze napięcie, życie w niepokoju, takie, jakie jest jego udziałem. Twierdzi, że to efekt życia i pracy w otoczeniu konkurencji. Jako ekspert zaangażowany w różne programy wojewódzkie, dotyczące rozwoju sektora przedsiębiorczości oraz innowacyjności.

W PZL Świdnik: najpierw był Ośrodek Badawczo-Rozwojowy. 12 lat pracy, badania naziemne pierwszego samodzielnego finalnego produktu świdnickiego - śmigłowca Sokół. Współpraca z inżynierami rosyjskimi i amerykańskimi, przy certyfikacji śmigłowca zaowocowała umiejętnością prowadzenia negocjacji. Na początku transformacji ustrojowej był prezesem świdnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wdrażał wtedy nowe formy finansowania zatrzymanych wskutek decyzji rządowych inwestycji. Prowadził nieznane wtedy jeszcze u nas postępowania układowe z bankami, zakładał spółki z obcym kapitałem, późniejsze joint venture. Przede wszystkim zaś ujawnił kolejność oczekujących na mieszkania, czego nie zrobił nikt wcześniej. Gdy uznał, że już zrobił w tym miejscu co mógł, na 8 lat przeniósł się do działu marketingu PZL.

Tam pracował w zespole budującym od podstaw pozycję firmy na świecie. Nie było to proste. Ówczesne "otoczenie rynkowe" zmuszało do poszukiwania potencjalnych klientów głównie na tzw. rynkach peryferyjnych. Stąd aktywność PZL musiała być prowadzona w krajach od dalekiego wschodu do Ameryki Łacińskiej. Przyniosła oprócz sprzedaży także unikalne doświadczenie radzenia sobie w środowiskach o bardzo różnorodnej kulturze biznesowej. - Dziś przydają się one przy aplikowaniu o unijne środki. Aby je dostać, trzeba zaczynać od wizji, marzeń i potem dopiero przykrawać je do realiów. Nigdy odwrotnie, ostrzega. Po zakończeniu dużego projektu w Świdniku zajął się dużym i ambitnym projektem w Lublinie – budowa ośrodka badawczo-rozwojowego w branży motoryzacyjnej.

Żona Janina prowadzi certyfikowane biuro doradztwa podatkowego. Mają trzech synów: Maciej - ukończył studia w zakresie architektury na Politechnice Poznańskiej i od 2011 pracuje jako architekt, Adam - studiuje na Polsko-Japońskiej Szkole Technik Grafiki Komputerowej w Warszawie, zaś Aleksander po ukończeniu w 2011 roku liceum im. Zamoyskiego w Lublinie rozpoczął studia na Politechnice Warszawskiej na wydziale Mechatronika. Zainteresowania – teatr, literatura, szczególnie historyczna. Ulubione formy odpoczynku: turystyka rowerowa i kajakowa oraz renowacja zabytkowych motocykli.

Przejdź do listy klubowiczów

 
« »
apis1 bigplay1  jsz  EUIC dwranna1 lewczuk1 wspa g

Bez tytułu

 

 

 

egen-gray elektromeks-gray modern_expo_gray SJ_oferta autopark gray  

Bez tytułu

telecomm-gray SONET3-gray pgf-cefarm-lublin-gray malinex logo1      

Bez tytułu

mikrobit logo Full Job  osm1 PPCC-GRAY bergers szstrona marek roszczewski

Bez tytułu

fotografika1 greenland1 hanesco1 honda1    logo brze

Bez tytułu

bps-logo-gray   logo_Asprim_grey logo sz kartonex_szare

Bez tytułu

ilan  inkubator podst pozytyw jpg    Millenium Leasing  YARIX
 

Bez tytułu

  FRL_grey          pekao k      

Bez tytułu

Gosciniec-gray   IMPEL-gray roztocze-gray    

Bez tytułu

  alert-gray Aqua-East-gray   Allia szare 

Bez tytułu

    stella-gray zeto_gray gospodarstwo rybackie g

Bez tytułu

energoserwis1 europa1 meblotap_gray factor1 fcrl1
 
rozek-gray

Bez tytułu

vena1 Rsz geomax1 grand1  

Bez tytułu

bps-logo-gray
 
 

Bez tytułu

  ing1 intrograf-logograyscale  bitsream g eac2 

Bez tytułu


 
uchman1 outdoor1 PGKiMRyki-gray logo_kolor

Bez tytułu

Bon appetit  waldi1 UPONOR_gray

Bez tytułu

mostostalpulawy1 progresschem1   inrecto g logobox1

Bez tytułu

proxim new gray  rapasz spomlek1   k2m

Bez tytułu

 

zamojska1 campanile1 logo warbo kolor bez biaego intemporis1 fra

Bez tytułu

cewar1 Wepa logo 2 wepa 

Bez tytułu

transip-gray instad-gray mon  luvi-gray

Bez tytułu

    AE LOGO 

Bez tytułu

logo-telkam PBF logo-krystian-gray

Bez tytułu

lift_gray pmbros_gray   VF-Concept-gray logoIBB-1

Bez tytułu

tw extra macrlogic sa millennium_gray  

Bez tytułu

EKO_TREND_gray POL-INOWEX_gray   treeden_gray Logo LST copy

Bez tytułu

ceramik_art_gray logokoronana 1  inkubator 1   romedia wersja podstawowa poziom 1

Bez tytułu

korn_gz_logo_gray korn_sj_logo_gray TZ sign variation A  Logo ABM Polska CMYK 1   

Bez tytułu

 Exoil  Fino melix g MEDI-SEPT     LED24SZ

Bez tytułu

      cukiernia-staropolska g     

Bez tytułu

fundacja-rozwoju-lubelszczyzny g geo g goniec g gorbi g   kabaret-mimika g kam-log g karya g

Bez tytułu

kk 
 
Konica-Minolta g krowki g  CAR GAZ logo1 copy

Bez tytułu

lubsad g Andpolsz  materne g mercure g
 

Bez tytułu

perla g porta g roltex g  logo 1  

Bez tytułu

  spoldzielczy-bank-piaski g targi-lublin g   tradma g  OSMBSZ

Bez tytułu