ROZEK-Andrzej

Andrzej ROŻEK

Zakład fotograficzny „Foto Rożek”.

Erudyta. Człowiek wielkiej wiedzy i wielu pasji. Urodził się 2 maja 1962 roku w Lublinie. W 1981 roku ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Lublinie a następnie podjął decyzję o kontynuowaniu nauki w dwuletnim studium pomaturalnym z zakresu fotografiki w Łodzi. Jeszcze w szkole średniej zajmował się amatorsko filmowaniem. Zafascynowany słynną „filmówką”, na miejsce kontynuowania nauki wybrał właśnie Łódź. Pierwsze kroki skierował zresztą do legendarnej szkoły. Nie zdecydował się jednak na studia na PWSTiF, wybierając indywidualną drogę zawodową.

Swoistym urokiem studiowania poza miejscem zamieszkania były nocne podróże w stanie wojennym. Wyglądały groźnie, choć obyło się bez dramatycznych konsekwencji. Po powrocie do Lublina rozpoczął studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wybrał historię sztuki. Podczas studiów podjął pracę w pracowni mikrofilmowej KUL. Współpracował przy archiwizacji dokumentów, dotyczących głównie byłej archidiecezji lwowskiej. Wówczas rozbudziła się w nim pasja historyczna. Fascynuje go sposób myślenia człowieka w dawnych wiekach. Uważa, że dzieje ludzkości nie są czarno-białe. Widać to w chwili, gdy sięgnie się do źródeł z danej epoki.

 

W 1990 roku, kiedy nadeszła wolność gospodarcza, poważnie potraktował hasło „weźmy sprawy w swoje ręce” i rozpoczął samodzielną działalność gospodarczą, otwierając wraz z żoną Bożeną studio fotograficzne. Jednym z impulsów do zajęcia się biznesem był ponownie jego indywidualizm. Zakupił nowoczesną na owe czasy maszynę Minilab, do natychmiastowego wywoływania filmów i odbitek. Stanowiło to przełom na rynku. Można było wyjść z ciemni. Pojawiły się markowe błony fotograficzne, a klienci mogli kupić dobre, łatwe w obsłudze aparaty.

 

Andrzej Rożek uważa, iż w tamtych czasach łatwiej było rozpocząć działalność gospodarczą ze względu na niezwykle chłonny rynek. Był to „gorący” okres. Kolejną rewolucję w biznesie fotograficznym stanowić będzie pojawienie się Internetu. Przeniesienie usług w wymiar wirtualny. Niegdyś zakład stanowił swoistą weryfikację firmy. Klient mógł ją „naocznie” ocenić. Relacje usługodawca-usługobiorca były sprawdzalne, bezpośrednie. Dziś jest inaczej. Ryzyko biznesowe w świecie wirtualnym jest dużo mniejsze. Dużo większa, praktycznie całkowita, jest natomiast anonimowość transakcji. Andrzej Rożek uważa, że niezwykle istotną rolę w biznesie odgrywa moment, w którym rozpoczyna się działalność. O powodzeniu decyduje bowiem wiele czynników zewnętrznych. Niezbędna jest także odwaga. Zdolność do podjęcia ryzyka. Rozpoczęcie działalności biznesowej wiąże się przecież z porzuceniem „ciepłej”, stabilnej posady, gwarantującej regularne, comiesięczne dochody. Na pewno konieczna jest także pasja, bez której trudno stworzyć odnoszące sukces przedsiębiorstwo. Pasja pozwala przetrwać trudne czasy. I wreszcie może najważniejsze- to wie każdy szef - zespół ludzi jaki zatrudniamy. Bo firma to ludzie. Dobry personel to więcej niż połowa sukcesu.

 

Wolny czas Pan Andrzej spędza najchętniej z rodziną – żoną Bożeną i trójką dzieci: Olą, Zuzanną i Ignacym. Tradycją stały się wspólne, rodzinne podróże, a konkretnie odwiedzanie kolejnych europejskich stolic. Pomaga w tym kolejne hobby pana Andrzeja – poznawanie języków obcych. Jest zwolennikiem zdrowego stylu życia. Do pracy, mimo posiadania samochodu, dojeżdża rowerem. Postrzega wówczas – jak mówi – świat z innej perspektywy. Rower pozwala mu także odkrywać uroki Lubelszczyzny, najbliższych okolic, które umykają uwadze miłośników egipskich plaż.

Przejdź do listy klubowiczów

 
« »
apis1 bigplay1  jsz  EUIC dwranna1 lewczuk1 wspa g
egen-gray elektromeks-gray modern_expo_gray SJ_oferta autopark gray  
telecomm-gray SONET3-gray pgf-cefarm-lublin-gray malinex logo1      
mikrobit logo Full Job  osm1 PPCC-GRAY bergers szstrona marek roszczewski
fotografika1 greenland1 hanesco1 honda1    logo brze
bps-logo-gray   logo_Asprim_grey logo sz kartonex_szare
ilan  inkubator podst pozytyw jpg    Millenium Leasing  YARIX
 
  FRL_grey          pekao k      
Gosciniec-gray   IMPEL-gray roztocze-gray    
  alert-gray Aqua-East-gray   Allia szare 
    stella-gray zeto_gray gospodarstwo rybackie g
energoserwis1 europa1 meblotap_gray factor1 fcrl1
 
rozek-gray
vena1 Rsz geomax1 grand1  
bps-logo-gray
 
 
  ing1 intrograf-logograyscale  bitsream g eac2 

 
uchman1 outdoor1 PGKiMRyki-gray logo_kolor
Bon appetit  waldi1 UPONOR_gray
mostostalpulawy1 progresschem1   inrecto g logobox1
proxim new gray  rapasz spomlek1   k2m

 

zamojska1 campanile1 logo warbo kolor bez biaego intemporis1 fra
cewar1 Wepa logo 2 wepa 
transip-gray instad-gray mon  luvi-gray
    AE LOGO 
logo-telkam PBF logo-krystian-gray
lift_gray pmbros_gray   VF-Concept-gray logoIBB-1
tw extra macrlogic sa millennium_gray  
EKO_TREND_gray POL-INOWEX_gray   treeden_gray Logo LST copy
ceramik_art_gray logokoronana 1  inkubator 1   romedia wersja podstawowa poziom 1
korn_gz_logo_gray korn_sj_logo_gray TZ sign variation A  Logo ABM Polska CMYK 1   
 Exoil  Fino melix g MEDI-SEPT     LED24SZ
      cukiernia-staropolska g     
fundacja-rozwoju-lubelszczyzny g geo g goniec g gorbi g   kabaret-mimika g kam-log g karya g
kk 
 
Konica-Minolta g krowki g  CAR GAZ logo1 copy
lubsad g Andpolsz  materne g mercure g
 
perla g porta g roltex g  logo 1  
  spoldzielczy-bank-piaski g targi-lublin g   tradma g  OSMBSZ