RAK-Roman

Roman RAK

„ROZTOCZE” Zakład Produkcyjno –Usługowy

Właściciel Firm „Roztocze ZUP Rak Roman” oraz WSK Tomaszów Lubelski Sp. z o.o. oraz udziałowiec ZWG Lubaczów. Łącznie w trzech firmach zatrudnia blisko 500 osób. Urodził się w 1955r. w Kmiczynie. Szkołę średnią – Technikum Mechaniczne ukończył we Wrocławiu w 1975r. Jest absolwentem wydziału mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 1981r Kierownik Produkcji, wydziału sprzęgieł samochodów ciężarowych w Tomaszowskim oddziale WSK Świdnik. Od 1986 do 1991r kierownik wydziału produkcji części lotniczych. W 1991r. założył własną działalność gospodarczą.

Firmę ROZTOCZE rozwijał od podstaw w sposób organiczny, od jednej osoby zatrudnionej w przydomowym garażu, do 270 osób zatrudnionych dziś w nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni 3000m2. „Roztocze” jest największym w Polsce i czołowym w Europie producentem zamknięć przemysłowych używanych w energetyce, telekomunikacji, klimatyzacji, wentylacji oraz motoryzacji. Posiada około 150 maszyn i urządzeń, z czego połowa to najnowszej generacji maszyny numeryczne CNC. Firma WSK Tomaszów Lubelski Sp. z o.o. posiada 42 letnią tradycję. Zatrudnia około 150 osób. Początkowo zajmowała się produkcją części do motocykli WSK, później była monopolistą krajowym w produkcji sprzęgieł do samochodów ciężarowych takich jak: Jelcz, Star, Autosan i kombajnów Bizon. Dziś jest producentem części lotniczych dla potentatów polskiego przemysłu lotniczego. Posiada doświadczoną kadrę oraz specjalistyczny, nowoczesny park maszynowy. Firma ZWG Lubaczów specjalizuje się w odlewie stopów cynku-ZNAL. Drugą specjalnością jest obróbka galwaniczna : cynkownie, niklowanie, cynowanie. Zatrudnia około 70osob.

 

Firmy Romana Raka swoją pracę i wiedzę sprzedają w 60% poza granice kraju (w sposób bezpośredni i pośredni). Inwestycje w nowoczesny park maszynowy oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych i warunków socjalnych załogi jest priorytetem właściciela. Konsekwentnie realizuje od wielu lat hasło- „Praca dla inżynierów-w Tomaszowie Lubelskim”. Ściągnął do swojego zakładu najlepszych inżynierów z okolicy, którzy mają tu ciekawą i pewna pracę.

 

Firma Romana Raka jest laureatem wielu nagród i wyróżnień min: Srebrny Gryf Powiatu Tomaszowskiego, Excellence w Biznesie LKB, „Gazela Biznesu” –wielokrotny, „Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju” za rok 2010 i 2011. Jest również posiadaczem statuetki ” BENE MERITUS” nadaną przez NSZZ „Solidarność” Region Środkowowschodni.

 

Nazwisko Rak znane jest nie tylko w Tomaszowie. Pan Roman jest niekwestionowanym autorytetem, jako przedsiębiorca i człowiek, któremu nie są obojętne sprawy społeczeństwa, w którym żyje. Zawsze stawia na ludzi. Uważa, że w biznesie najważniejsza jest innowacyjność, a jej wprowadzanie gwarantuje dobrze dobrana kadra. Po latach udanej zawodowej pracy i błyskotliwej karierze biznesmena jest też, społecznikiem, sponsorem wielu akcji charytatywnych. Bardzo ceni swój czas prywatny, dalekie podróże w nieznane i powroty do domu.

Przejdź do listy klubowiczów

 
« »
apis1 bigplay1  jsz  EUIC dwranna1 lewczuk1 wspa g
egen-gray elektromeks-gray modern_expo_gray SJ_oferta autopark gray  
telecomm-gray SONET3-gray pgf-cefarm-lublin-gray malinex logo1      
mikrobit logo Full Job  osm1 PPCC-GRAY bergers szstrona marek roszczewski
fotografika1 greenland1 hanesco1 honda1    logo brze
bps-logo-gray   logo_Asprim_grey logo sz kartonex_szare
ilan  inkubator podst pozytyw jpg    Millenium Leasing  YARIX
 
  FRL_grey          pekao k      
Gosciniec-gray   IMPEL-gray roztocze-gray    
  alert-gray Aqua-East-gray   Allia szare 
    stella-gray zeto_gray gospodarstwo rybackie g
energoserwis1 europa1 meblotap_gray factor1 fcrl1
 
rozek-gray
vena1 Rsz geomax1 grand1  
bps-logo-gray
 
 
  ing1 intrograf-logograyscale  bitsream g eac2 

 
uchman1 outdoor1 PGKiMRyki-gray logo_kolor
Bon appetit  waldi1 UPONOR_gray
mostostalpulawy1 progresschem1   inrecto g logobox1
proxim new gray  rapasz spomlek1   k2m

 

zamojska1 campanile1 logo warbo kolor bez biaego intemporis1 fra
cewar1 Wepa logo 2 wepa 
transip-gray instad-gray mon  luvi-gray
    AE LOGO 
logo-telkam PBF logo-krystian-gray
lift_gray pmbros_gray   VF-Concept-gray logoIBB-1
tw extra macrlogic sa millennium_gray  
EKO_TREND_gray POL-INOWEX_gray   treeden_gray Logo LST copy
ceramik_art_gray logokoronana 1  inkubator 1   romedia wersja podstawowa poziom 1
korn_gz_logo_gray korn_sj_logo_gray TZ sign variation A  Logo ABM Polska CMYK 1   
 Exoil  Fino melix g MEDI-SEPT     LED24SZ
      cukiernia-staropolska g     
fundacja-rozwoju-lubelszczyzny g geo g goniec g gorbi g   kabaret-mimika g kam-log g karya g
kk 
 
Konica-Minolta g krowki g  CAR GAZ logo1 copy
lubsad g Andpolsz  materne g mercure g
 
perla g porta g roltex g  logo 1  
  spoldzielczy-bank-piaski g targi-lublin g   tradma g  OSMBSZ