LUKASIK-Bogdan

Bogdan ŁUKASIK

Modern-Expo.

Przedsiębiorca. Człowiek z wizją. Znakomity menedżer. Potrafi zachować dystans wobec świata i wobec siebie. Urodził się 3 czerwca 1971 roku w Lublinie. Studiował na Politechnice Lubelskiej oraz w Lubelskiej Szkole Biznesu, a także w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Warszawie. W trakcie studiów wyjeżdżał zarobkowo do Niemiec i Szwajcarii. W 1993 roku rozpoczął własną działalność gospodarczą w Lublinie. Wcześnie związał się z rynkami wschodnimi. Początkowo importował stamtąd surowce. Obecnie jego druga spółka funkcjonuje na terenie Ukrainy. Zajmuje się produkcją wyposażenia dla sklepów. Grupa Modern-Expo posiada także zakład w Rosji i placówkę w Berlinie.

Prezesa Łukasika od najmłodszych lat pociągała działalność organizacyjna. Zaangażował się w pracę w organizacji młodzieżowej i w strukturach samorządowych. Tak tłumaczy impuls, który potem pchnął go w kierunku biznesu. Na początku lat 90. działalnością biznesową w Polsce rządził w dużej mierze przypadek. Wówczas umiejętności organizowania wokół siebie życia bardzo się przydawały.

 

Zdaniem prezesa Łukasika w interesach najważniejsza jest wizja, świadomość celów, do których chce się dążyć, a także ciężka praca. Za swoje motto biznesowe uważa twierdzenie, iż „ci ludzie odnoszą sukces w biznesie, którzy potrafią otaczać się ludźmi mądrzejszymi do siebie”. Obecnie Grupa Modern-Expo zatrudnia w zakładzie produkcyjnym w Łucku na Ukrainie ponad siedemset osób. Zakład wyposażony jest w jedną z najnowocześniejszych na świecie technologii. Pracowników tego zakładu prezes uważa za jedynych w swoim rodzaju. Są ogromnie oddani temu, co robią. Wszystkie swoje siły i umiejętności angażują na rzecz sukcesu firmy. Prezes Łukasik wykreślił ze swego słownika twierdzenie, że coś jest „niemożliwe”. Może zabraknąć środków, kapitału, zasobów ludzkich, ale realne cele biznesowe nigdy nie są niemożliwe do realizacji. Uważa, że wiele firm zatrzymuje się u progu sukcesu. Młodym przedsiębiorcom radzi, by próbowali nawet wiele razy, gdyż jasna wizja właściciela, plus odpowiednio zmotywowani ludzie i realistyczne cele, prędzej czy później, muszą przynieść sukces.

 

Prezes Łukasik stara się obalać mity odnośnie do rynków wschodnich. Jest zdania, iż wszystko zawsze zależy od ludzi, z którymi robi się interesy. Za podstawową rzecz w biznesie uważa etykę. Uczciwość w każdej sferze. Nierzetelność zawsze się mści. Poprzez uczciwość buduje się zaufanie. Ważne jest również, aby firma w początkowej fazie swej działalności reinwestowała pozyskany kapitał. Wiele przedsiębiorstw upadło poprzez nadmierną konsumpcję zysków. Receptą na sukces jest zatem również pamiętanie o zasadzie, by nie dopuszczać do nadmiernej konsumpcji wygenerowanych środków.

 

Prezes Łukasik nie dysponuje nadmiarem wolnego czasu. Kiedy, go jednak ma, poświęca go głównie rodzinie. Stara się, by każdy weekend spędzać w gronie najbliższych. Rodzina to żona Renata i dwóch synów: Kamil i Krystian. Hobby, które go całkowicie odpręża to pływanie na desce windsurfingowej. Jako relaks traktuje także pracę fizyczną; drobne naprawy wokół domu, prace w ogrodzie. Jest zwolennikiem czynnego wypoczynku. Uprawia amatorsko sport.

Przejdź do listy klubowiczów

 
« »
apis1 bigplay1  jsz  EUIC dwranna1 lewczuk1 wspa g
egen-gray elektromeks-gray modern_expo_gray SJ_oferta autopark gray  
telecomm-gray SONET3-gray pgf-cefarm-lublin-gray malinex logo1      
mikrobit logo Full Job  osm1 PPCC-GRAY bergers szstrona marek roszczewski
fotografika1 greenland1 hanesco1 honda1    logo brze
bps-logo-gray   logo_Asprim_grey logo sz kartonex_szare
ilan  inkubator podst pozytyw jpg    Millenium Leasing  YARIX
 
  FRL_grey          pekao k      
Gosciniec-gray   IMPEL-gray roztocze-gray    
  alert-gray Aqua-East-gray   Allia szare 
    stella-gray zeto_gray gospodarstwo rybackie g
energoserwis1 europa1 meblotap_gray factor1 fcrl1
 
rozek-gray
vena1 Rsz geomax1 grand1  
bps-logo-gray
 
 
  ing1 intrograf-logograyscale  bitsream g eac2 

 
uchman1 outdoor1 PGKiMRyki-gray logo_kolor
Bon appetit  waldi1 UPONOR_gray
mostostalpulawy1 progresschem1   inrecto g logobox1
proxim new gray  rapasz spomlek1   k2m

 

zamojska1 campanile1 logo warbo kolor bez biaego intemporis1 fra
cewar1 Wepa logo 2 wepa 
transip-gray instad-gray mon  luvi-gray
    AE LOGO 
logo-telkam PBF logo-krystian-gray
lift_gray pmbros_gray   VF-Concept-gray logoIBB-1
tw extra macrlogic sa millennium_gray  
EKO_TREND_gray POL-INOWEX_gray   treeden_gray Logo LST copy
ceramik_art_gray logokoronana 1  inkubator 1   romedia wersja podstawowa poziom 1
korn_gz_logo_gray korn_sj_logo_gray TZ sign variation A  Logo ABM Polska CMYK 1   
 Exoil  Fino melix g MEDI-SEPT     LED24SZ
      cukiernia-staropolska g     
fundacja-rozwoju-lubelszczyzny g geo g goniec g gorbi g   kabaret-mimika g kam-log g karya g
kk 
 
Konica-Minolta g krowki g  CAR GAZ logo1 copy
lubsad g Andpolsz  materne g mercure g
 
perla g porta g roltex g  logo 1  
  spoldzielczy-bank-piaski g targi-lublin g   tradma g  OSMBSZ