JASINSKI-Grzegorz

Grzegorz JASIŃSKI

Fabryka Łożysk Tocznych

Prezes i dyrektor generalny Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku. Doskonały menedżer. Człowiek niebojący się nowych wyzwań. Osoba kreatywna i pełna twórczej energii. Potrafi konsekwentnie i wytrwale dążyć do celu.

Urodził się 11 października 1966 roku w Kraśniku. Ukończył Akademię Rolniczą w Lublinie i Lubelską Szkołę Biznesu. Przez pięć lat przebywał w Norwegii, początkowo na stypendium , później pracując w norweskich firmach. Po powrocie do Polski podjął pracę w Przedsiębiorstwie Handlowym „Rego”, następnie do 2000 roku pracował w Lubelskiej Fundacji Rozwoju. Później tworzył pion handlowy w Zakładzie Elementów Tocznych – spółce córce FŁT i pracował dla korporacji Tsubaki-Hoover. Od 1 lipca 2009 roku pełni funkcję prezesa i dyrektora generalnego Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku. Na czele spółki stanął w trudnym momencie. Zakład był bliski upadłości, ciążyły na nim długi opcyjne, a w 2009 roku obroty spadły o ponad połowę w porównaniu z rokiem poprzednim. Przygotowano plan restrukturyzacji spółki, który został ratyfikowany przez Komisję Europejską. Obecnie firma zatrudnia 2 250 osób. Wcześniej nie obyło się bez redukcji załogi. Pomyślne przejście przez etap bolesnych zmian to w dużej mierze zasługa prezesa Jasińskiego, choć operacja ta kosztowała go, jak przyznaje – niejedną bezsenną noc. Obecnie przed firmą stoją nowe wyzwania. Trzeba odnaleźć się na konkurencyjnym rynku, a Fabryka Łożysk Tocznych musi rywalizować nie tylko z potężnymi rywalami z zachodu, ale również z wieloma konkurentami z Dalekiego Wschodu. Dodatkowym utrudnieniem jest koncentracja producentów, którą przyniosły ostatnie lata. Dziesiątki małych firm zostało przejętych przez wielkie koncerny. FŁT posiada jednak wyraźnie rozpoznawalną markę i na tej bazie można wiele zbudować.

Główny wpływ na zainteresowanie się Grzegorza Jasińskiego biznesem miały jego doświadczenia zagraniczne. Zetknął się tam z wysoko rozwiniętą formą kapitalizmu. Okres przemian ustrojowych w Polsce inspirował do wejścia na biznesową ścieżkę kariery. Prezes Jasiński uważa, że sukces przedsiębiorcy polega na stawianiu sobie coraz ambitniejszych celów i konsekwentnym dążeniu do ich realizacji. W realiach krajowych niezbędna jest także duża odporność na stres i cierpliwość. Ważną rolę, obok doświadczenia, odgrywa również intuicja biznesowa, pozwalająca na podejmowanie trafnych decyzji. Działalność zawodową należy traktować jako swoistego rodzaju misję. Między innymi dlatego Grzegorz Jasiński nie uległ pokusom wielkich korporacji. Nie interesuje go, jak twierdzi, „wyścig szczurów”. Odbudowa potencjału spółki skarbu państwa i wprowadzenie jej na szerokie wody harmonijnego rozwoju to wielkie, fascynujące i twórcze zadanie.

Prezesowi Jasińskiemu brakuje wolnego czasu. Kiedy jednak go posiada, stara się go zagospodarować czynnie. Niegdyś uprawiał intensywnie koszykówkę, dziś oddaje się chętniej sportom mniej wysiłkowym, jak tenis czy narty. Ubolewa, że nie może poświęcać więcej czasu na ulubioną lekturę książek.

Żonaty. Dwóch synów. Jeden ukończył prawo, drugi jest uczniem szkoły podstawowej. Małżonka jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Przejdź do listy klubowiczów

 
« »
apis1 bigplay1  jsz  EUIC dwranna1 lewczuk1 wspa g
egen-gray elektromeks-gray modern_expo_gray SJ_oferta autopark gray  
telecomm-gray SONET3-gray pgf-cefarm-lublin-gray malinex logo1      
mikrobit logo Full Job  osm1 PPCC-GRAY bergers szstrona marek roszczewski
fotografika1 greenland1 hanesco1 honda1    logo brze
bps-logo-gray   logo_Asprim_grey logo sz kartonex_szare
ilan  inkubator podst pozytyw jpg    Millenium Leasing  YARIX
 
  FRL_grey          pekao k      
Gosciniec-gray   IMPEL-gray roztocze-gray    
  alert-gray Aqua-East-gray   Allia szare 
    stella-gray zeto_gray gospodarstwo rybackie g
energoserwis1 europa1 meblotap_gray factor1 fcrl1
 
rozek-gray
vena1 Rsz geomax1 grand1  
bps-logo-gray
 
 
  ing1 intrograf-logograyscale  bitsream g eac2 

 
uchman1 outdoor1 PGKiMRyki-gray logo_kolor
Bon appetit  waldi1 UPONOR_gray
mostostalpulawy1 progresschem1   inrecto g logobox1
proxim new gray  rapasz spomlek1   k2m

 

zamojska1 campanile1 logo warbo kolor bez biaego intemporis1 fra
cewar1 Wepa logo 2 wepa 
transip-gray instad-gray mon  luvi-gray
    AE LOGO 
logo-telkam PBF logo-krystian-gray
lift_gray pmbros_gray   VF-Concept-gray logoIBB-1
tw extra macrlogic sa millennium_gray  
EKO_TREND_gray POL-INOWEX_gray   treeden_gray Logo LST copy
ceramik_art_gray logokoronana 1  inkubator 1   romedia wersja podstawowa poziom 1
korn_gz_logo_gray korn_sj_logo_gray TZ sign variation A  Logo ABM Polska CMYK 1   
 Exoil  Fino melix g MEDI-SEPT     LED24SZ
      cukiernia-staropolska g     
fundacja-rozwoju-lubelszczyzny g geo g goniec g gorbi g   kabaret-mimika g kam-log g karya g
kk 
 
Konica-Minolta g krowki g  CAR GAZ logo1 copy
lubsad g Andpolsz  materne g mercure g
 
perla g porta g roltex g  logo 1  
  spoldzielczy-bank-piaski g targi-lublin g   tradma g  OSMBSZ