naglowek-forum-2013Lubelski Klub Biznesu zaprasza do udziału w tegorocznej edycji Forum Inwestycyjnego „Biznes – Nauka – Samorząd”, które odbędzie się we wtorek 26 marca 2013, w godzinach 9:00- 15:00, w Hotelu Europa w Lublinie.

 

 

naglowek web forum v2

 

Szanowni Państwo,

Przedsiębiorcy,

 

W imieniu Senatu Stowarzyszenia Lubelski Klub Biznesu mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XI edycji Forum Inwestycyjnego Biznes-Nauka-Samorząd, które odbędzie się 26 marca 2013, w godzinach 9:00- 15:00, w Hotelu Europa w Lublinie.

Tematem tegorocznego Forum Inwestycyjnego jest: „Efektywność i rozwój gospodarki Lubelszczyzny w nowej perspektywie strategicznej UE.” W ramach spotkania zaplanowaliśmy dyskusję wokół założeń Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Lubelskiego, szczególnie w zakresie kluczowych specjalizacji dla Lubelszczyzny oraz dystrybucji regionalnych środków unijnych. Przybliżymy możliwości dotyczące wykorzystania potencjału badawczego naszych uczelni, a także najważniejsze inwestycje w regionie, w tym dotyczące sektora odnawialnych źródeł energii i gazu łupkowego. Gośćmi konferencji będą przedstawiciele biznesu, samorządów oraz świata nauki i mediów.

Podczas tegorocznego Forum zastanowimy się nad istotnymi zagadnieniami, które mają bezpośrednie przełożenie na rozwój naszego regionu. Bieżący rok, to czas niezwykle ważny dla Polski i Lubelszczyzny. Zmieniła się strategia Unii Europejskiej w zakresie finansowania inwestycji, stoimy przed nowymi wyzwaniami. Gwarantem tego, że fundusze strukturalne na lata 2014 - 2020 trafią na Lubelszczyznę jest aktywność przedstawicieli lubelskiego biznesu, nauki oraz samorządów!

Wspólnie chcemy rozmawiać o budowaniu sieci współpracy, opartych na regionalnych liderach - dużych przedsiębiorstwach, które cechuje wysoka specjalizacja (branża chemiczna, górnicza, lotnicza, energetyka etc.) tworzonych z lubelskimi przedsiębiorcami z sektora MŚP oraz zwrócić uwagę na konieczność określenia potrzeb biznesu w zakresie projektów badawczych. Miarą sukcesu nas wszystkich będzie kwota ze środków UE, jaka wpłynie do przedsiębiorców Lubelszczyzny w perspektywie budżetowej UE w latach 2014- 2020.

Od 2012 roku trwają prace nad Projektem Regionalnej Strategii Innowacji i wyborem obszarów tzw. Inteligentnych Specjalizacji, które będą liczyły się przy alokacji regionalnych środków unijnych. Istnieje ryzyko, że brak wpisania poszczególnych branż w obszary inteligentnych specjalizacji może skutkować brakiem dofinansowania dla pomiotów związanych z branżą.

Zapraszam Państwa do aktywnego włączenia się w rozpoczęty w naszym województwie proces konsultacji społecznych, związanych z podziałem środków na rzecz przedsiębiorczości.

Kontynuując tradycję ostatnich 3 lat, na Forum Inwestycyjnym poruszymy również kwestie związane z sektorem OZE, ze względu na potencjał rozwojowy naszego regionu w tym zakresie. Problemem przedsiębiorców i samorządów jest brak pełnych regulacji z zakresu prawa energetycznego, gazowego oraz OZE. Trwają przygotowania do przyjęcia tzw.: „trójpaku energetycznego.” Pojawiają się głosy krytyki, Polsce grożą sankcje unijne. Rozmawiać będziemy o aktualnych rozwiązaniach w tym zakresie.

Z bieżącym rokiem wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące zagospodarowania odpadów komunalnych, które dotyczą nas wszystkich, a zwłaszcza samorządów i biznesu. Zastanowimy się, czy nowe regulacje o przetargach mogą być niekorzystne dla polskich firm. Naszą intencją jest wspieranie rodzimych przedsiębiorców, którzy tworzą miejsca pracy w regionie.

Serdecznie zachęcam Państwa do wzięcia udziału w nadchodzącym wydarzeniu. Do listu załączam planowany program spotkania oraz formularz zgłoszeniowy. Będzie nam niezwykle miło gościć Państwa na Forum Inwestycyjnym Biznes- Nauka- Samorząd.

Z wyrazami szacunku,

 

podpis prezes

 

 

 

 

Dokumenty do pobrania:

PROGRAM FORUM INWESTYCYJNEGO

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - FIRMY

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - GMINY

 

 

 

stopka web forum

 

 
« »
apis1 bigplay1  jsz  EUIC dwranna1 lewczuk1 wspa g
egen-gray elektromeks-gray modern_expo_gray SJ_oferta autopark gray  
telecomm-gray SONET3-gray pgf-cefarm-lublin-gray malinex logo1      
mikrobit logo Full Job  osm1 PPCC-GRAY bergers szstrona marek roszczewski
fotografika1 greenland1 hanesco1 honda1    logo brze
bps-logo-gray   logo_Asprim_grey logo sz kartonex_szare
ilan  inkubator podst pozytyw jpg    Millenium Leasing  YARIX
 
  FRL_grey          pekao k      
Gosciniec-gray   IMPEL-gray roztocze-gray    
  alert-gray Aqua-East-gray   Allia szare 
    stella-gray zeto_gray gospodarstwo rybackie g
energoserwis1 europa1 meblotap_gray factor1 fcrl1
 
rozek-gray
vena1 Rsz geomax1 grand1  
bps-logo-gray
 
 
  ing1 intrograf-logograyscale  bitsream g eac2 

 
uchman1 outdoor1 PGKiMRyki-gray logo_kolor
Bon appetit  waldi1 UPONOR_gray
mostostalpulawy1 progresschem1   inrecto g logobox1
proxim new gray  rapasz spomlek1   k2m

 

zamojska1 campanile1 logo warbo kolor bez biaego intemporis1 fra
cewar1 Wepa logo 2 wepa 
transip-gray instad-gray mon  luvi-gray
    AE LOGO 
logo-telkam PBF logo-krystian-gray
lift_gray pmbros_gray   VF-Concept-gray logoIBB-1
tw extra macrlogic sa millennium_gray  
EKO_TREND_gray POL-INOWEX_gray   treeden_gray Logo LST copy
ceramik_art_gray logokoronana 1  inkubator 1   romedia wersja podstawowa poziom 1
korn_gz_logo_gray korn_sj_logo_gray TZ sign variation A  Logo ABM Polska CMYK 1   
 Exoil  Fino melix g MEDI-SEPT     LED24SZ
      cukiernia-staropolska g     
fundacja-rozwoju-lubelszczyzny g geo g goniec g gorbi g   kabaret-mimika g kam-log g karya g
kk 
 
Konica-Minolta g krowki g  CAR GAZ logo1 copy
lubsad g Andpolsz  materne g mercure g
 
perla g porta g roltex g  logo 1  
  spoldzielczy-bank-piaski g targi-lublin g   tradma g  OSMBSZ