Strefa_LKBDziałanie, współpraca z liderem jest to temat szczególnie ważny, jest to moja pasja”.

Joseph Kuvshinikov


20 czerwca 2012 roku w Dworku Vesaria w Lublinie odbyło się spotkanie naszych Klubowiczów z profesorem Josephem T. Kuvshinikovem, wykładowcą w Kent State University w Ohio oraz Panem Peterem Kuvshinikovem wykładowcą w Edinboro University w Pensylwanii.

 

 

Prelegenci to specjaliści w dziedzinie zarządzania globalnym biznesem oraz przywództwa. Profesor Joseph Kuvshinikov zajmuje się tworzeniem międzynarodowych strategii, projektów współpracy i relacji biznesowych. Posiada tytuły: MBA, CPA, ABD. Podczas swoich licznych podróży, do ponad 30 krajów, profesor Kuvshinikov zaobserwował określone globalne myślenie, niezbędne do osiągnięcia sukcesu w biznesie na międzynarodowym poziomie. Swoją wiedzą podzielił się z uczestnikami spotkania.

Na spotkaniu prelegenci omówili zagadnienia z zakresu umiejętności przywódczych, partnerstwa, globalnego myślenia, oraz zaufania w biznesie. Dowodzili, że skuteczny lider powinien posiadać cechy pochodzące z trzech sfer: intelektualnej, psychologicznej i społecznej.

Na zaplecze intelektualne składa się oczywiście wiedza zdobyta w wyniku edukacji, rozmaitych szkoleń, kursów, ale także różnorodne umiejętności, jak choćby myślenie niekonwencjonalne. Do sfery psychologicznej zaliczymy nasze uwarunkowania psychologiczne, jak gotowość do podejmowania wyzwań, ryzyka, stosowanie pozytywnej motywacji, a także dobrą komunikację. Trzeci obszar to umiejętność funkcjonowania w społeczeństwie. „Możesz być najmądrzejszy w swojej dziedzinie, ale jeśli nie potrafisz dzielić się swoją wiedzą z innymi, jesteś bezwartościowy”- stwierdził prof. Joseph Kuvshinikov. Zachęcał do dbania o rozwój płaszczyzny społecznej, w takiej samej mierze, w jakiej dbamy o naszą sferę intelektualną i psychologiczną. Jak to robić? Poprzez włączanie pracowników we wspólne projekty, angażowanie się w akcje charytatywne, znajdowanie czasu na rozmowy z innymi czy spotkania integracyjne.

Odrębnym zagadnieniem poruszonym podczas spotkania była kwestia zaufania w biznesie. Profesor Joseph Kuvshinikov za pomocą ciekawych ćwiczeń, zobrazował, że u podstaw zaufania mogą kryć się różne wartości, jak wiarygodność, potencjał czy inne. Co decyduje o naszym zaufaniu? Czy na to, że darzymy kogoś zaufaniem mają wpływ uwarunkowania kulturowe? Profesor prowadzi ciekawe badania w USA, w Polsce i Urugwaju. Obiecał podzielić się ich wynikami na kolejnych spotkaniach z naszymi klubowiczami. Czekamy z niecierpliwością. Chcemy wiedzieć, czym kierują się nasi partnerzy biznesowi, przed podjęciem decyzji o nawiązaniu współpracy. Współpraca, jak mówi Prof. Kuvshinikov, nie jest możliwa bez zaufania.
 
« »
apis1 bigplay1  jsz  EUIC dwranna1 lewczuk1 wspa g
egen-gray elektromeks-gray modern_expo_gray SJ_oferta autopark gray  
telecomm-gray SONET3-gray pgf-cefarm-lublin-gray malinex logo1      
mikrobit logo Full Job  osm1 PPCC-GRAY bergers szstrona marek roszczewski
fotografika1 greenland1 hanesco1 honda1    logo brze
bps-logo-gray   logo_Asprim_grey logo sz kartonex_szare
ilan  inkubator podst pozytyw jpg    Millenium Leasing  YARIX
 
  FRL_grey          pekao k      
Gosciniec-gray   IMPEL-gray roztocze-gray    
  alert-gray Aqua-East-gray   Allia szare 
    stella-gray zeto_gray gospodarstwo rybackie g
energoserwis1 europa1 meblotap_gray factor1 fcrl1
 
rozek-gray
vena1 Rsz geomax1 grand1  
bps-logo-gray
 
 
  ing1 intrograf-logograyscale  bitsream g eac2 

 
uchman1 outdoor1 PGKiMRyki-gray logo_kolor
Bon appetit  waldi1 UPONOR_gray
mostostalpulawy1 progresschem1   inrecto g logobox1
proxim new gray  rapasz spomlek1   k2m

 

zamojska1 campanile1 logo warbo kolor bez biaego intemporis1 fra
cewar1 Wepa logo 2 wepa 
transip-gray instad-gray mon  luvi-gray
    AE LOGO 
logo-telkam PBF logo-krystian-gray
lift_gray pmbros_gray   VF-Concept-gray logoIBB-1
tw extra macrlogic sa millennium_gray  
EKO_TREND_gray POL-INOWEX_gray   treeden_gray Logo LST copy
ceramik_art_gray logokoronana 1  inkubator 1   romedia wersja podstawowa poziom 1
korn_gz_logo_gray korn_sj_logo_gray TZ sign variation A  Logo ABM Polska CMYK 1   
 Exoil  Fino melix g MEDI-SEPT     LED24SZ
      cukiernia-staropolska g     
fundacja-rozwoju-lubelszczyzny g geo g goniec g gorbi g   kabaret-mimika g kam-log g karya g
kk 
 
Konica-Minolta g krowki g  CAR GAZ logo1 copy
lubsad g Andpolsz  materne g mercure g
 
perla g porta g roltex g  logo 1  
  spoldzielczy-bank-piaski g targi-lublin g   tradma g  OSMBSZ