Bank Pekao umożliwia założenie firmy w aplikacji PeoPay

Zarejestrowanie działalności gospodarczej nie wymaga wizyty w urzędzie, a przedsiębiorcą można zostać zdalnie za pośrednictwem smartfona. Bank Pekao z początkiem roku umożliwił otwarcie firmy online poprzez bankowość Pekao24. Niedawno stał się drugim bankiem w Polsce, który udostępnił kompleksową rejestrację działalności gospodarczej w CEIDG oraz założenie Profilu Zaufanego w aplikacji mobilnej.

Klienci Banku Pekao mogą złożyć wniosek o rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) razem z wnioskiem o konto firmowe nie tylko w serwisie Pekao24, ale i w bankowości mobilnej PeoPay. Intuicyjna procedura zajmuje kilkanaście minut, a wszystkie dokumenty podpisywane są profilem zaufanym, zakładanym w procesie rejestracji działalności. Cały proces odbywa się zdalnie.

Własna działalność to szansa pracy na swój rachunek i kreowania swojej kariery zawodowej jako przedsiębiorca, często realizując jednocześnie swoje życiowe pasje. To sprawia, że wciąż nie brakuje chętnych na założenie firmy. Już co czwarta działalność zakładana jest online, z pomocą banku. Wiele biznesów otworzyło się w ten sposób także w Pekao. Klienci decydują się na to, ze względu na prostotę i szybkość procesu. Krótki wniosek zawiera pola wyboru oraz dodatkowe opisy i wyjaśniania. Wiele pól wypełnia się automatycznie, na podstawie danych klienta w banku – wyjaśnia Marcin Kołakowski, dyrektor Departamentu Klienta Biznesowego w Banku Pekao S.A.

Wraz z zakładaniem firmy przez PeoPay automatycznie tworzy się rachunek bankowy, który jest przekazywany do CEIDG. Klient otrzymuje potwierdzenie rejestracji firmy e-mailem najczęściej do dwóch godzin od złożenia wniosku. Nie musi się martwić o pozostałe formalności. Procedury nadania NIP i REGON wymagające dawniej wizyt w urzędach, teraz od ręki realizuje sam system. Nie tylko samodzielnie nada numer, ale także zgłosi firmę do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Bank z kolei zadba o narzędzia przydatne do rozwoju nowej firmy – udostępni Konto Przekorzystne Biznes, kartę debetową, a w razie potrzeby również rachunki pomocnicze.

Zachętą dla firmowych klientów jest to, że Bank Pekao zapewnia roczne zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku i obsługę karty debetowej. Po upływie tego czasu, zaczynają obowiązywać łatwe do spełnienia warunki zwolnienia z comiesięcznych kosztów. Oprócz wsparcia w formalnościach, równie ważna jest pomoc nowym przedsiębiorcom, gdy już zdecydują się na działanie „na swoim”. Bank Pekao oferuje serwis internetowy zawierający szereg porad i wskazówek dla firm w zależności od etapu ich rozwoju. Można tam znaleźć np. informacje dla początkujących na temat tego jak uzyskać dodatkowe środki czy zainstalować terminal płatniczy. Bardziej zaawansowani przedsiębiorcy będą natomiast zainteresowani tym jak przeprowadzać szybkie i bezpieczne transakcje walutowe z zagranicznymi kontrahentami.

Pekao oferuje też doraźną pomoc w prowadzeniu biznesu. Firmy mogą liczyć na wsparcie  prawne – udzielane na preferencyjnych warunkach również przez mail i telefon. Ciekawą propozycją jest także pomoc informatyczna przy codziennym użytkowaniu urządzeń i oprogramowania komputerowego, a także tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych. Bank gwarantuje, że czas reakcji informatyków to mniej niż cztery godziny.

Zobacz więcej: https://www.pekao.com.pl/