zdjęcie-AG-bio

Agnieszka Gąsior - Mazur

Stowarzyszenie Lubelski Klub Biznesu

Urodziła się w Hrubieszowie. Studiowała pedagogikę na Wydziale Społecznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ukończyła również menedżerskie studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Początkowo pracowała jako pedagog w zakresie resocjalizacji, a następnie jako kurator sądowy. Dość wcześnie zmieniła ścieżkę kariery zawodowej rozpoczynając działalność w obszarze przedsiębiorczości. Zaczynała od stanowiska specjalisty do spraw nowoczesnego marketingu w firmie Business Foundation. Pełniła funkcję członka zarządu w Szkole Bankowej w Sandomierzu, a następnie dyrektora Międzynarodowych Targów Lubelskich, organizując m.in. Targi Mody oraz Targi Ślubne. Prowadziła własną działalność gospodarczą, kierując firmą doradczo-konsultingową. Wspomniane działania zawodowe pozwoliły jej dostrzec wielki potencjał gospodarczy Lubelszczyzny. Uznała, iż warto go promować oraz lobbować na jego rzecz. Była przekonana, że najlepszym sposobem realizacji tych celów będzie działalność w stowarzyszeniu. Stowarzyszenie to także firma, którą trzeba umieć organizować i którą trzeba umieć zarządzać. W 2000 roku wspólnie z przedsiębiorcami powołała i związała się na stałe z Lubelskim Klubem Biznesu obejmując stanowisko prezesa.

Zdaniem pani prezes w biznesie najważniejsze jest zaufanie i wiarygodność. To dwie wartości, które są ze sobą ściśle powiązane. Trzeba wiedzieć, jak robić interesy i z kim zrobić interesy. Trzeba umieć trafnie rozpoznać własne możliwości oraz potencjał ewentualnych partnerów. Biznes to system naczyń połączonych. Wszystkie elementy tego systemu muszą być starannie zaplanowane, a następnie skutecznie wdrażane. Niezwykle istotne są właściwe relacje między partnerami, jak również kontakty na linii firma - klient.

Jest osobą niezwykle zapracowaną. Cały wolny czas poświęca rodzinie. Ceni sobie kontakty z bliższymi i dalszymi krewnymi. Ma dwóch synów, Jasia i Antosia, którzy od początku towarzyszą jej w przemieszczaniu się po kraju i świecie. Obowiązki matki i żony (mąż Adam) to kolejne wyzwanie, które – jak twierdzi – nauczyło ją skutecznie zarządzać czasem. Nie można bowiem zaniedbać ani obowiązków wobec najbliższych ani wobec współpracowników.

Uwielbia ruch. Pasjonują ją podróże, wspinaczki górskie, eskapady rowerowe, a także sztuka, psychologia i taniec.