RZEMIENIAK-Robert

Robert RZEMIENIAK

Szef Działu Sprzedaży Materiałów Eksploatacyjnych firmy Multivac.

Ekspert z dziedziny marketingu. Człowiek o wielkich zdolnościach menedżerskich. Wysokiej klasy profesjonalista. Dorywczo - wykładowca akademicki. Człowiek, którego pasją jest innowacyjność. Urodzony w Zamościu 27 czerwca 1971 roku. Ukończył studia na kierunku Zarządzanie i Marketing na Politechnice Lubelskiej. Odbył także studia podyplomowe m.in. z zakresu finansów. Po studiach w 1995 roku rozpoczął pracę w Zakładach Tytoniowych w Lublinie w branży akcyzowej. Dosyć szybko pozyskał zaufanie zarządu i zlecono mu utworzenie w Zakładach Działu Marketingu. Zorganizował trzyosobowe Biuro Marketingu. Następnie Biuro to wchłonęło cały Dział Sprzedaży, na którego czele stanął.

W latach 1998 – 2003 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu. Po odejściu z Zakładów Tytoniowych pracował w kilku firmach m.in. w drukarni w Pile, której centrala znajdowała się w Warszawie. Następnie trafił do firmy Multivac jako koordynator ds. nowych zastosowań. Jest to ogólnoświatowa firma z centralą w Niemczech, produkująca maszyny pakujące. Firma ta była pierwszym na świecie producentem opakowań próżniowych. Multivac zagospodarował ok. 60 procent rynku światowego w dziedzinie opakowań.

Robert Rzemieniak, „wychowany w duchu marketingowca” – jak sam o sobie mówi - uważa, że najważniejsza w działalności firmy jest umiejętność słuchania klienta oraz dobre, wzajemne relacje między kupującym a sprzedającym. Relacje takie mogą powstać jedynie na bazie zaufania. Czasami cena nie jest najważniejsza. Liczy się to, by nigdy nie wprowadzać odbiorcy na „minę” promocyjną, by zawsze być do jego dyspozycji, by umieć mu pomóc w trudnej czy kryzysowej sytuacji, nawet kosztem własnego czasu wolnego. Klient gesty takie zapamiętuje. Rodzi się w ten sposób swoista lojalność, wierność danej marce. Liczy się także wiarygodność w przekazywaniu informacji o produktach firmy. Wszystkie dane muszą być precyzyjne, a nawet przekazane tak, by klient mógł w sytuacji ekstremalnej skorzystać z ukrytych rezerw. Nie można dopuścić do rozczarowań negatywnych. Nie wolno także unikać kontaktów z klientem. Nawet, jeśli nie można mu w danej chwili pomóc, trzeba go wysłuchać i znaleźć stosowne rozwiązanie. Trzeba również umieć stawić czoła krytyce i niezadowoleniu odbiorcy, a następnie poszukiwać sposobów rozwiązania sytuacji kryzysowej. Tak rodzą się tzw. stali klienci, którzy są podstawowym aktywem każdej firmy.

Robert Rzemieniak uważa, że w korporacji powinien obowiązywać pewien kodeks etyczny. Kodeks taki funkcjonuje w Multivacu. Stwarza on klarowne sytuacje, jeśli chodzi o zachowania pracowników, relacje wewnątrzkorporacyjne, kontakty zewnętrzne, a także zakres odpowiedzialności. Czyni to funkcjonowanie firmy transparentnym. Im większa organizacja, tym ważniejsza jest taka przejrzystość. Zestaw zasad postępowania wcale nie musi oznaczać sformalizowania działań; przeciwnie, służy ich usprawnieniu. Etyka to ważny element działalności biznesowej.

Chętnie zajmuje się domem i ogrodem. Lubi majsterkować, coś przerabiać. Dużo czyta. Jest miłośnikiem literatury science fiction. Fantastyką naukową zainteresował się jeszcze w szkole średniej. Ceni dobre filmy. Żonę Magdalenę poznał na studiach. Syn Wojciech ma sześć lat.