Drodzy Klubowicze!

28 czerwca 2018 r. w godz. 09.00 – 14.30 w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich odbyło Forum Społeczna Odpowiedzialność Biznesu organizowane przez Stowarzyszenie Lubelski Klubu Biznesu.

W dniu 28 czerwca 2018 roku, w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich, odbyło się FORUM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ  BIZNESU organizowane przez Stowarzyszenie Lubelski Klub Biznesu.

Forum otworzył swoim wystąpieniem Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek. Po wystąpieniu Wojewody, gości powitała Pani Agnieszka Gąsior - Mazur Prezes Lubelskiego Klubu Biznesu.

Pierwszym prelegentem, który zaprezentował się podczas konferencji był Pan Robert St. Bokacki. Wieloletni trener, coach, wiceprezes zarządu i dyrektor generalny Kontekst HR International Group wyjaśnił na czym polega „Efekt Dobra”. Pokazał jak procesy CSR w przedsiębiorstwie wpływają na motywację pracowników oraz wyniki finansowe. Pan Robert zachęcał przedsiębiorców, by aktywnie wdrażali projekty społeczne w swoich firmach.

Przed Gośćmi wystąpił także Pan Mirosław Gałat, wieloletni menadżer w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi w sektorze finansowym. Podzielił się on swoim doświadczeniem w kierowaniu ludźmi. Wskazał istotne błędy popełniane przez przedsiębiorców oraz tak ważne kwestie jak multitasking i dialog międzyludzki. 

Kolejnym prelegentem była Pani Katarzyna Zabratańska. Ekspertka i menadżerska CSR, menadżerska ds. Rozwoju Go Responsible, przybliżyła uczestnikom Forum temat raportowania niefinansowego oraz jak ważne jest, aby takie raporty pojawiały się regularnie. W interesujący sposób przedstawiła również statystyki dotyczące udziału kobiet w biznesie.

Wystąpienie Pani Agnieszki Jakubczyk-Latała, doradcy HR, było również wartościowe, z uwagi na autorskie rozwiązania, które przedstawiła. Zwracała uwagę, aby zadbać o komfort pracowników w miejscu pracy. Przedstawiła z życia wzięte historie, np. jak stworzenie miejsca socjalnego może wpłynąć na wydajność  oraz zadowolenie ludzi.

Agnieszka Smreczyńska-Gąbka, ekspert ds. strategicznego rozwoju i ZZL  w swoim inspirującym wystąpieniu przestrzegała, aby przy konieczności dokonywania zmian i wprowadzania nowych modeli biznesowych nie „wyrzucić człowieka za burtę”. Pozyskanie nowego pracownika powoduje niepotrzebne koszty i niekiedy trudno znaleźć osoby z podobnymi kompetencjami. Nieocenione mogą być  też relacje jakie taka osoba buduje w zespole.

Swoim wystąpieniem mocno zainteresował Gości, Pan Andrzej Cieplak. Przedsiębiorca, trener, coach biznesowy a także autor książek. Przedstawił jak ważna jest praca zespołowa. Podkreślił w swojej wypowiedzi, że to co robimy dzisiaj będzie miało wpływ na nowe pokolenia, pokolenia naszych wnuków. Podkreślił, że nie możemy zapominać również o niwelowaniu negatywnych skutków, które niekiedy są nieodłącznym elementem naszego działania.

Kolejny prelegent pani Wioletta Kozyra, Prezes Fundacji „Parasol Roztocza” zaprezentowała wolontariat oraz działalność na rzecz lokalnej społeczności w aspekcie różnych, wymiernych korzyści dla przedsiębiorstwa. Podkreśliła również współpracę ze szkołami, gdzie przygotowywane są przyszłe kadry dla biznesu.

Inny sposób patrzenia na zagadnienie CSR przedstawił Ksiądz Mieczysław Puzewicz. Zaznaczył  jak ważna jest rozmowa z ludźmi oraz słuchanie ich potrzeb. Uświadomił uczestnikom, że podczas przy wypracowywaniu wyników finansowych naszych firm, nie możemy zapominać o współpracownikach.

Na Forum zaprezentował się również Pan Robert Suszko- Prezes zarządu Bon Appetit oraz właściciel marki Good Day, Pani Agata Koszarna- Inspektor ds. CSR w LW „Bogdanka” S.A oraz Pani Małgorzata Turowicz-Niezależny Partner S7Health. Wystąpili oni w panelu dyskusyjnym i zaprezentowali sposoby wdrażania strategii CSR i CSV, a także dobre praktyki i porady.

Pan Robert Suszko jako właściciel marki Good Day, omówił aktualne treny w żywieniu pracowników. Wskazał  jak ważne jest by dieta była odpowiednio dopasowana do potrzeb, stylu pracy, a co może pozytywnie wpłynąć na wydajność pracowników oraz jakość ich życia.

Pani Agata Koszarna przedstawiła jak wyglądało wprowadzanie strategii CSR w LW „Bogdanka” S.A. oraz w jaki sposób przedsiębiorstwo wspiera swoich pracowników, ale także działalność społeczną. Uczestnicy  dowiedzieli się również o pakietach socjalnych oraz sponsorowaniu wielu drużyn sportowych i wydarzeń kulturalnych. Prelegentka wskazała także jak ważne jest patrzenie w przyszłość i zwracanie uwagi na konsekwencje naszych działań.

W toku dyskusji Pani Małgorzata Turowicz udowodniła jak ważne jest zapewnienie pracownikom dostępu do pakietu medycznego, które jest obecnie najbardziej pożądanym, pozapłacowym czynnikiem motywacyjnym. Przedstawiła Gościom statystyki, które pokazały, że ponad 60% pracowników, chce mieć dostęp do szybkiego leczenia, zapewnionego przez pracodawcę. Uczestnicy mogli się dowiedzieć, że nie tylko premie wpływają na zadowolenie pracowników.

Wszystkie wypowiedzi prelegentów podkreślały, że pracownik jest bardzo najważniejszym ogniwem w biznesie, a odpowiednie wyposażenie miejsca pracy, benefity pozapłacowe, rozmowa, ale też zrozumienie, mogą przynieść firmie korzyści nie tylko finansowe. Społeczna Odpowiedzialność Biznesu profitami może zaowocować w dłuższej perspektywie czasu.

Forum poprowadził Pan Grzegorz Gruza- Wiceprezes zarządu Bon Appetit, trener biznesu,  który dzielił się swoimi doświadczeniami, udzielał porad biznesowych. Jako wiceprezes zarządu Bon Appetit, podkreślał również jak ważne jest zadbanie o zadowolenie pracowników oraz jakość ich życia.


Partnerami  finansowymi i merytorycznymi konferencji byli Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz LW „Bogdanka” S.A.. PORTA, Kontekst HR, Bon Appetit,  S7 HEALTH.

Patronat medialny objęły : TVP 3 o/Lublin , Radio Lublin, Lubelska.tv, Dziennik Wschodni , Magazyn Lajf, Panoram Lubelska , Awangarda. 

PARTNER WYDARZENIA

PrezentacjaPlansz 27 06 2018 1-UMarssz-jpg

 

 

EFRRkolor ok x4-loga-pomniejszone

 

Bogd1-600

PrezentacjaPlansz 27 06 2018 1-media-600

 

FOTORELACJA:

 DSC 2954

DSC 2749

DSC 2762

DSC 2779

DSC 2902

DSC 3030

 
« »
apis1 bigplay1  jsz  EUIC dwranna1 lewczuk1 wspa g
egen-gray elektromeks-gray modern_expo_gray SJ_oferta autopark gray  
telecomm-gray SONET3-gray pgf-cefarm-lublin-gray malinex logo1      
mikrobit logo Full Job  osm1 PPCC-GRAY bergers szstrona marek roszczewski
fotografika1 greenland1 hanesco1 honda1    
bps-logo-gray   logo_Asprim_grey logo sz kartonex_szare
ilan  inkubator podst pozytyw jpg    Millenium Leasing  YARIX
 
  FRL_grey          pekao k      
Gosciniec-gray   IMPEL-gray roztocze-gray    
  alert-gray Aqua-East-gray   Allia szare 
    stella-gray zeto_gray gospodarstwo rybackie g
energoserwis1 europa1 meblotap_gray factor1 fcrl1
 
rozek-gray
vena1 Rsz geomax1 grand1  
bps-logo-gray
 
 
  ing1 intrograf-logograyscale  bitsream g eac2 

 
uchman1 outdoor1 PGKiMRyki-gray logo_kolor
Bon appetit  waldi1 UPONOR_gray
mostostalpulawy1 progresschem1   inrecto g logobox1
proxim new gray  rapasz spomlek1   k2m

 

zamojska1 campanile1 logo warbo kolor bez biaego intemporis1 fra
cewar1 Wepa logo 2 wepa 
transip-gray instad-gray mon  luvi-gray
    AE LOGO 
logo-telkam PBF logo-krystian-gray
lift_gray pmbros_gray   VF-Concept-gray logoIBB-1
tw extra macrlogic sa millennium_gray  
EKO_TREND_gray POL-INOWEX_gray   treeden_gray Logo LST copy
ceramik_art_gray logokoronana 1  inkubator 1   romedia wersja podstawowa poziom 1
korn_gz_logo_gray korn_sj_logo_gray TZ sign variation A  Logo ABM Polska CMYK 1   
 Exoil  Fino melix g MEDI-SEPT     LED24SZ
      cukiernia-staropolska g     
fundacja-rozwoju-lubelszczyzny g geo g goniec g gorbi g   kabaret-mimika g kam-log g karya g
kk 
 
Konica-Minolta g krowki g  CAR GAZ logo1 copy
lubsad g Andpolsz  materne g mercure g
 
perla g porta g roltex g  logo 1  
  spoldzielczy-bank-piaski g targi-lublin g   tradma g  OSMBSZ